Objednávka vyšetrenia
Darovanie krvi, Bojnice
Darovanie krvi

ODBEROVÝ DEŇ 28.2.2023 je z prevádzkových dôvodov ZRUŠENÝ!

Vo februári odporúčame využívať aj mobilné odberové jednotky NTS SR v okrese Prievidza nasledovne:

10.02.2023 Kultúrny dom, Valaská Belá 1, Valaská Belá od 08:00 do 10:00
10.02.2023 Obecný úrad, Liešťany 1, Liešťany od 08:00 do 10:00
16.02.2023 Základná škola, Školská 192/8, Kamenec pod Vtáčnikom od 08:00 do 10:00
20.02.2023 Klub dôchodcov, Dlhá 598/22, Nitrianske Pravno od 08:00 do 10:00
24.02.2023 Kultúrny dom, Na Záhumní 2 (sídl. Necpaly), Prievidza od 08:00 do 10:00.

Prosíme darcov, aby využívali aj túto možnosť na darovanie krvi.

Prosíme objednávať sa minimálne 3 mesiace od posledného odberu, len výnimočne v kratšom intervale (muži). Ženy každé 4 mesiace.
Ak sa objednávate k nám prvýkrát, treba aj zatelefonovať na transfúzne oddelenie 046/5112 417 (okrem utorka a stredy) V mimoriadnej situácii v súvislosti s COVID-19 je nevyhnutné nosiť respirátor FFP2 počas celého odberu a doporučené je nosiť si vlastné pero, prípadne rukavice. Využívajte zvýšenú dezinfekciu rúk na oddelení počas celého procesu darovania. V tejto situácii sa nedá parkovať v areáli NsP, respektíve v čase darovanie je možný aj vjazd do areálu NsP, za vrátnicou doľava. Kapacitné možnosti sú obmedzené, koordinuje pracovník vrátnice. Nie je tiež možnosť občerstvenia v nemocničnej jedálni a nevyžadujeme ani odporučenie všeobecného lekára pri prvom darovaní. Pre darovanie krvi platia určité obmedzenia, ktoré sa priebežne aktualizujú. Prosíme oboznámte sa s nimi na stránke http://www.hospital-bojnice.sk/aktuality/oznam-pre-darcov-krvi.html?page_id=8651, alebo na stránke NTS SR.

Pravidlá zaradenia darcov krvi do darovania po prekonaní ochorenia Covid19 a po očkovaní Covid19:

1. Darca, ktorý prekonal infekciu spôsobenú koronavírusom SARS-CoV-2, môže znovu darovať krv 14 dní po vyliečení a negatívnom výsledku antigénneho alebo PCR testu na koronavírus
2. Ak osoba nemá robený kontrolný test, môže darovať
- najskôr 28 dní po kompletnom vyliečení (28 dní bez príznakov a liečby)
- najskôr 28 dní po prvotnom pozit. výsledku testu na SARS-CoV-2 pri bezpríznakovom priebehu

Odporučenie pre darovanie krvi a jej zložiek v súvislosti s očkovaním proti SARS-CoV-2:

- po aplikácii mRNA vakcín (Pfizer/BioNTech, Moderna) a proteínových vakcín (Novavax, Sanofi ) – možnosť darovania 14 dní po každej vakcinačnej dávke, pokiaľ sa nevyskytnú ďalšie ťažkosti,
- po aplikácii vektorových vakcín (Astra Zeneca, Johnson&Johnson) – možnosť darovania 28 dní po každej vakcinačnej dávke.

Akonáhle budú nové informácie na základe ďalších skúseností s vakcináciou, odporučenie môže byť zmenené, o čom budeme priebežne informovať.
Ponúknutý termín (najbližší voľný) môžete zmeniť kliknutím naň.

Pon
Ut
Str
Štv
Pia
So
Ne
Vyberte čas vyšetrenia:
05.03.2024,
Zostávajúci čas do odoslania objednávky:
Občerstvenie balíček

Darovanie krvi

Prosíme objednávať sa minimálne 3 mesiace od posledného odberu, len výnimočne v kratšom intervale (muži). Ženy každé 4 mesiace.

Je potrebné si doniesť: občiansky preukaz, preukaz darcu a preukaz poistenca!!!

Ráno pred odberom vypiť doma aspoň 0,5 l tekutín (čaj, minerálka, džús..) a zjesť suché pečivo, krajec chleba a pod).
18-12 hodín pred odberom vynechať údeniny, mäsité a mliečne jedlá (obed ľahký, večera: sladký čaj, pečivo, džem, ovocie, zelenina).
24 hodín pred odberom sledovať pitný režim (vypiť 2-3 l tekutín) a vynechať výraznú fyzickú aktivitu.

Pred odberom NEFAJČIŤ !!!!

K prvému odberu alebo k odberu po dlhšej pauze (viac ako 5 rokov) by Vás mal doporučiť Váš obvodný lekár (doniesť potvrdenie).

Odbery sú každý utorok. Neplatí v deň štátnych sviatkov, pracovného pokoja a v určených "posviatkových utorkov".

Evidencia a príjem darcov od 6,00 do 9,30 hod. v budove riaditeľstva, prízemie (oproti vrátnici).

V období pandémie podávame pred odberom LEN čaj. Prosím všetky darkyne a darcov krvi, aby na odber neprišli hladní, ale ráno doma zjedli sladké nemastné raňajky. Občerstvenie po odbere krvi realizujeme iba formou balíčka.

Cestovné je preplácané len darcom z okresu Prievidza, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Topoľčany, Žiar nad Hronom. Pokladňa je vo vestibule hlavnej budovy A, potrebné je predložiť OP.

Na parkovanie prednostne využívajte miesta mimo plateného parkoviska pod NsP. V čase darovanie je možný aj vjazd do areálu NsP, za vrátnicou doľava. Kapacitné možnosti sú obmedzené, koordinuje pracovník vrátnice.

V mimoriadnej situácii v súvislosti s COVID-19 je nevyhnutné nosiť rúško počas celého odberu a doporučené je nosiť si vlastné pero, prípadne rukavice. Využívajte zvýšenú dezinfekciu rúk na oddelení počas celého procesu darovania. V tejto situácii sa nedá parkovať v areáli NsP, resp. s obmedzením.
Poskytovateľ:
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach
Zariadenie:
63-17335795-A0014
zariadenie spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek
Zameranie:
hematológia a transfuziológia
Miesto prevádzkovania:
Oproti vrátnici
Nemocničná  581/2
97201  Bojnice
Poisťovne: VšZP, Dôvera, Union
Lekári, sestry:

MUDr. Harmatová Lívia (lekár)

MUDr. Lojová Katarína (lekár)

Objednávanie je možné max. 365 dní vopred

Upozornenie: Pre dokončenie objednávky je potrebné zadať potvrdzovací kód, ktorý Vám príde cez SMS po vyplnení formulára objednávky. Ak Vám nepríde SMS, nezadáte potvrdzovací kód, alebo sa Vám nezobrazí stránka s informáciou o úspešnom objednaní, objednávka je neplatná.

Deň pred vyšetrením obdržíte SMS s pripomenutím termínu.

Čas začiatku vyšetrenia je orientačný a môže byť ovplyvnený akútnymi prípadmi alebo nepredvídateľnými udalosťami.
Dostavte sa prosím do čakárne minimálne 10 minút vopred.

V prípade, že sa nemôžete na objednaný termín dostaviť, zrušte ho cez internet alebo zavolajte do ambulancie.
Ak sa objednáte a nedostavíte, blokujete tak termín, ktorý mohli využiť iní pacienti. Ak sa opakovane nedostavíte na objednaný termín bez jeho zrušenia, môže vás systém v budúcnosti odmietnuť objednať.

Prosíme pacientov, aby sa neobjednávali do viacerých ambulancií s rovnakým zameraním naraz. Blokujú tak termíny, ktoré mohli využiť iní pacienti!

V zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov si vás dovoľujeme informovať, že s tým, ako budú vaše osobné údaje spracúvané sa môžete oboznámiť prostredníctvom podmienok používania služby.